Holušická 2, Praha 4

info@ladybodyfit.cz

+420 721 019 621

ONLINE REZERVACE

JAK ZEŠTÍHLIT PAS A BŘICHO

02 listopadu, 2020

Zeštíhlit pas není žádná legrace, jedná se o celkem těžký úkol, který nezvládnete splnit za týden nebo měsíc. Nedá se zhubnout ve vybrané oblasti těla, proto břicho nejde zmenšit jen pravidelným cvičením na břicho, jak se mnozí domnívají. Je nutné s ním něco dělat komplexně. 

Pokud máte na břiše tuk (špeky), tak je nutné je spálit klasickým aerobním pohybem. V případě, že byste tento typ pohybu vynechali a rovnou začali břicho posilovat, tak nikdy tu tukovou vrstvu nezhubnete. Sice se vám vytvoří díky pravidelnému posilování svaly, ale ty budou schované pod tukem. Z tohoto důvodu je potřeba cvičit jak aerobně, tak i posilovat. Po čase budete mít štíhlý pas.

Můžete se inspirovat našimi tréninkovými videi na našem YOU TUBE kanálu zde:

https://www.youtube.com/c/Redfitpraha4Cz2103/videos?view_as=subscriber  

Víte, jak jíst?

Nejen pro zeštíhlení v pase, ale i celkově pro hubnutí je vhodné zaměřit se na následujících 10 pravidel, která vám pomohou k vytouženému výsledku.

  • Preferujte celozrnné výrobky a potraviny.
  • Začněte jíst více čerstvé zeleniny.
  • Jezte kvalitní maso, uzeniny a mléčné výrobky.
  • Nejezte sladkosti, pochutiny a smažené pokrmy.
  • Ke každému pokrmu si dejte velkou zeleninovou oblohu.
  • Omezte pečivo, nenahrazujte bílé pečivo obarveným.
  • Jezte potraviny, které obsahují vlákninu.
  • Pijte neslazenou vodu a vyhýbejte se sladkým nápojům.
  • Jezte pravidelně co tři hodiny.
  • Před spaním jezte nejpozději tři hodiny, vyhněte se těžkým pokrmům.

My jsme se ale spolu s naší trenérkou Luckou rozhodli vám přeci jen ukázat 9 skvělých cviků, díky kterým při pravidelném cvičení dosáhnete zaručených výsledků a vaše břicho tak může dát sbohem „oblým tvarům“. Jdeme na ně!

1. MOTÝLÍ CVIK

Cílem tohoto cviku je přímý sval břišní.
Lehněte si na záda, aby se chodidla navzájem dotýkala, ohněte nohy v kolenou a obě kolena vytočte do strany. Ruce dejte za hlavu tak, aby lokty byly v jedné přímce rovnoběžně s očima. Záda mějte položená na zemi. Stáhněte břišní svaly, vydechněte a zvedněte horní část trupu pár centimetrů od země. Znovu se nadechněte a vraťte se do výchozí pozice. Cvik provedeme 30x ve třech sériích.

2. POHYB ZE STRANY NA STRANU

Cílem tohoto cviku jsou boční břišní svaly.
Lehněte si na záda, ohněte nohy v kolenou a chodidla položte na zem. Ruce mějte podél těla s dlaněmi opřenými o podlahu. Vydechněte, stáhněte břišní svaly, zvedněte pravou ruku a natáhněte ji směrem k pravé noze. Hlavu a krk nadzvedněte, záda by měla být pevně přitlačená k podlaze. Poté se znovu nadechněte a vraťte se do výchozí pozice. Následně vyměňte strany a totéž proveďte s levou rukou. Cvik provedeme 15x na každou stranu ve třech sériích za sebou.

3. PŘEDNÍ PRKNO (PLANK)

Cílem tohoto cviku jsou příčné břišní svaly.
Cvik začněte na rukou a kolenou. Břišní a zádové svaly udržujte stažené. Následně se opřete o lokty, a zároveň natahujte nohy za sebe tak, aby vaše váha spočinula na bříškách chodidel. Záda mějte pevná, boky jsou nahoru a krk mějte uvolněný. Udržte tuto pozici po dobu 10 sekund, a pak se vraťte do výchozí pozice. Cvik opakujeme 10x

4. PRSTY RUKOU SMĚREM KE ŠPIČKÁM NOHOU

Cílem tohoto cviku je přímý sval břišní.
Lehněte si na záda, natažené nohy směřují kolmo vzhůru a ruce mějte po stranách.  Vydechněte, napněte břišní svaly, zvedněte hlavu a ramena a natáhněte ruce tak, aby vaše prsty směřovaly ke špičkám nohou.S nádechem se vraťte do výchozí pozice. Tento cvik provedeme 30x ve třech sériích po sobě jdoucích.

5. NŮŽKY

Cílem tohoto cviku jsou šikmé břišní svaly.
Lehněte si na záda a ruce dejte za hlavu. Držte pevné břicho, zvedněte levé koleno a dotkněte se jím pravého lokte. Vraťte se do výchozí pozice, zvedněte pravé koleno a dotkněte se jím levého lokte. Zapojte pouze své břišní svaly, ale ruce mějte uvolněné, abyste jimi nevyvíjeli tlak na váš krk. Tento cvik provedeme 15x na každou stranu ve 2 sériích.

6. OBRÁCENÉ SKLAPOVAČKY S ELASTICKOU GUMOU

Cílem tohoto cviku jsou příčné břišní svaly.
Lehněte si na záda s pokrčenými koleny. Ruce mějte na podložce, přičemž držte konce elastické pásky. Pásku si přehoďte přes vrchní část holení.  Zvedněte kolena směrem k hrudníku až do bodu, kdy se začnou vaše boky nadzvedávat z podlahy. Vydržte v této pozici po dobu 10 sekund a vraťte se do výchozí pozice. Takto provedeme celkem 10x ve dvou sériích po sobě.

7. ZVEDÁNÍ KOLEN VE VISU

Cílem tohoto cviku je přímý břišní sval.
Postavte se mezi židle. Lokty mějte mírně pokrčené, ramena tlačte dolů, krk mějte uvolněný, hlavu a hruď vzpřímené. Vaše břišní svaly by měly být napjaté, vydechněte a pomalu zvedejte kolena směrem k hrudníku. Nehoupejte se dopředu a dozadu.Pokud se nedokážete udržet v této pozici, zvedejte najednou pouze jedno koleno. Tento cvik zopakujeme celkem 15x ve 3 sériích.

8. HOUPÁNÍ NOHAMA (METRONOM)

Cílem toho cviku jsou šikmé břišní svaly.
Lehněte si na záda s rozpaženýma rukama. Nohy a chodidla směřují natažená vzhůru. Nadechněte se a začněte nohy spouštět do levé strany, dokud chodidla nebudou přibližně 15 cm nad podlahou. Vraťte se s výdechem do výchozí pozice a totéž proveďte do pravé strany. Tento cvik provedeme 15x na každou stranu ve 3 po sobě jdoucích sériích.

9. ZVEDÁNÍ NOHOU NA MÍČI V POLOZE NA RUKOU

Cílem tohoto cviku jsou příčné břišní svaly.
Lehněte si břichem na gymnastický míč, abyste na něm měli obličej. Poté postupujte rukama dopředu, dokud se prsty nohou nebudou dotýkat míče. Záda a pravou nohu mějte vzpřímené a pomalu zvedněte pravou nohu vzhůru. Vydržte v této pozici po dobu 3 sekund, a poté položte pravou nohu zpět na míč. Provedeme 10 opakování na jednu a tu samou nohu a poté nohy vyměníme. 

Podobné články

NOVINKA

NOVINKA

🌟 Objevte novinku v našem LADY BODY FIT Studiu! 🌟 🚀 VacuShape Infra je tu a přináší nejnovější technologii pro dosažení vašich fitness cílů! 🚀 💡 Infračervené světlo proniká hluboko do tkání, podporuje lepší průtok krve a urychluje metabolismus, což zlepšuje spalování...

číst více